Селта получи гол в 1-ата минута, но спря и Атлетико (видео)

Селта още веднъж доказа, че играе силно срещу водещите отбори в Испания. След равенствата срещу Реал Мадрид и Барселона, отборът от Виго не загуби и от третия гранд - Атлетико Мадрид. Мачът на "Балаидос" завърши 1:1, въпреки че гостите поведоха още в 1-ата минута с попадение на Алваро Мората. След почивката обаче щастливо попадение на Фран Белтран подели точките.

Атлетико е на 3-о място в класирането, с аванс от 3 точки пред Севиля, но и мач повече. Селта пък се намира на 15-а позиция с 36 точки.

Жоао Феликс пропусна мача заради контузия, а Диего Коща беше наказан. На десния фланг на защитата започна Сантиаго Ариас вместо Киърън Трипиър.  Маркос Йоренте действаше в центъра на терена, заедно с Томас Партей, а атаката водеха Мората и Анхел Корея.
Домакините също бяха лишени от няколко основни футболисти, начело с Денис Суарес. Отборът на Оскар Гарсия беше загубил само един от последните си 6 двубоя и се отдалечи от опасната зона, а днес затвърди впечатленията, че се намира в добра форма.
Мачът стартира с гол за Атлетико още в 1-ата минута. Ариас напредна отдясно и намери в наказателното поле Корея. Аржентинецът продължи пътя на топката към Мората, който нямаше как да сбърка на празна врата. Това беше попадение №12 за испанския национал през сезона.
След гола мадридчани имаха надмощие, печелеха повечето единоборства и организираха няколко опасни атаки, но не ги завършиха по най-добрия мачин. Селта действаше доста предпалзиво, а центриранията от двата фланга не затрудняваха Ян Облак.
В 42-ата минута Брайс Мендес отправи силен удар, който мина близо до гредата. Домакините нямаха други положения, но и Атлетико игра вяло в края на полувремето.
В 49-ата минута Селта възстанови равенството. Центрирането беше на Мендес, а Фран Белтран нанесе доста нескопосен удар, след който обаче топката описа странна парабола и стана неспасяема за Облак - 1:1. Десетина минути по-късно галисийци можеха да направят и пълен обрат, но стражът на Атлетико спаси изстрел на Брайс Мендес.
Санти Мина също пропусна добра възможност за домакините, които бяха на крилете на ентусиазма. Включването от Диего Симеоне на Ектор Ерера и Витоло внесе повече агресия в играта на Атлетико, но отборът нанесе само един удар в очертанията на противниковата врата след гола на Мората.
В крайна сметка равенството бе справедливо. Атлетико вече чака домакинството на Бетис, за да си осигури на 100% участие в Шампионската лига, а Селта ще гостува на Осасуна и при победа ще си гарантира оставане в елита на испанския футбол.