Лесна победа за Атлетико, ВАР отново помогна на "дюшекчиите" (видео)

Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха на Атлетико Мадрид комфортна победа с 3:0 срещу намиращия се в зоната на изпадащите Майорка. Отборът на Диего Симеоне продължи силната си серия след подновяването на сезона в Ла Лига и се утвърди на третото място, с аванс от 5 точки пред Севиля.

Аржентинският наставник на домакините си позволи да направи доста размествания в състава. В атака стартираха Жоао Феликс и Мората, а Диего Коща влезе след почивката. След наказания се завърнаха Коке и Стефан Савич, а като ляв бек започна младокът Мануел Санчес. Маркос Йоренте и Яник Ферейра-Караско действаха по двата фланга.

Атлетико до голяма степен реши мача още през първото полувреме, когато поведе с 2:0. Мората откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Първият удар на испанския национал беше спасен от Маноло Рейна, но последва преразглеждане на ситуацията с ВАР. Оказа се, че няколко футболисти са влезли в наказателното поле преди изпълнението и то беше повторено. При втория си опит Мората шутира силно под гредата за 1:0. Подобно нещо се случи и срещу Барселона преди няколко дни, като тогава Диего Коща пропусна от бялата точка, а повторното изпълнение беше поверено на Саул Нигес.
Самата дузпа беше отсъдена за глупаво нарушение на Александър Седлар срещу Мората. Преди гола Атлетико имаше няколко положения, пропуснати от Караско и Жоао Феликс.
В 30-ата минута Йоренте за пореден път проби опасно и пусна чудесен пас към Жоао Феликс, но завършващият удар на португалеца беше разочароващ. В добавеното време на първата част домакините вкараха втори гол. Те отнеха топката пред противниковото наказателно поле, а Йоренте намери на празна врата Мората, който се разписа два пъти в едн мач за първи път от март миналата година.
В състава на Майорка добри впечатления остави единствено Такефуса Кубо. Японският халф, който е собственост на Реал Мадрид, на няколко пъти показа великолепен дрибъл, но след това решаваше да стреля, вместо да подаде на свободен съотборник.
Атлетико игра силно през второто полувреме, когато Симеоне пусна Анхел Корея, Витоло, Диего Коща и Ренан Лоди. Мадридчаи с лекота създаваха голови възможности, но Жоао Феликс пропусна част от тях и при смяната си бе видимо раздразнен.
В 79-ата минута след шут на Коке топката рикошира във футболист на Майорка и заблуди стража Маноло Рейна за крайното 3:0.
Атлетико е безпощаден на "Уанда Метрополитано" и едва ли ще има проблем да финишира в Топ 4 и да си осигури участие в Шампионската лига. Майорка е в много слаба форма и е на 18-а позиция, на 5 точки от спасението.