Отборът на Пълдин спечели дербито с Етър и докосва сребърните медали

Завърши XV кръг от държавното първенство по футбол за жени. В първия мач, който се игра в четвъртък, ЛП Суперспорт (София ) загуби от  НСА с 0:3. Тея Пенкова  откри за „студентките” в 14-та минута, в 32-та  Юлиана Александрова покачи на 2:0, а Димитра Иванова в 61-та направи победата на новите стари шампионки класическа.

В дербито на кръга, което на практтика бе и битка за сребърните медали в шампионата, Пълдин (Пловдив) спечели срещу  Етър във Велико Търново с 1:2 и отново се изкачи на второто място. Очаквано в началото на срещата „болярките” заиграха по-активно  и в 16-та минута капитанката на домакините Лора Петрова откри резултата. Окрилени от доброто начало, състезателките на Етър атакуваха опасно и имаха няколко изгодни положения,  но вратарката на  Пълдин Мария Богданова показа класа и не допусна нов гол.

През второто полувреме гостенките по-често владееха топката, направиха няколко опасни атаки и два пъти пропуснаха да изравнят, но в 72-та минута Кристияна Димитрова се възползва от грешка на домакините в наказателното поле и изравни. Само две минути по-късно гостенките направиха пълен обрат след изключително красив гол на Анастасия Рочане от наказателен удар.

Отборът на  Левски ( Чепинци) загуби от Локомотив (Стара Загора ) с 0:1. Единственият гол в срещата отбеляза Нина Георгиева в 56-та  минута.

В последния мач от кръга, игран в неделя, Риал (Ковачевци) и Севлиево Лейдис завършиха 1:1. Гостенките от Севлиево поведоха с гол на Елена Луканова  в  9-та  минута, но в 24-та  Полина Ръсина изравни .

Във вторник и сряда ще се изиграят срещите от XVI кръг.
На 7 юли от 19.00 часа  ЛП Суперспорт  приема   Етър на ст. „Winbet arena“ в кв.Суходол.