Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Шахтьор (Донецк) излъга Динамо (Киев) в трилър с пет гола

Новият-стар шампион на Украйна Шактьор (Донецк) победи големия си враг Динамо (Киев) с 3:2 като гост в сблъсъка от 29-ия кръг на шампионския плейоф. "Миньорите", които отдавна си гарантираха 4-ата поредна и общо 13-а титла, измъкнаха трите точки в истински трилър.

Шахтьор взе преднина от два гола през първото полувреме след точни изстрели на Тарас Степаненко в 31-ата и Йевхен Коноплянка в 39-ата минута.

Бенджамин Вербич в 51-ата и Карлос де Пеня в 67-ата минута обаче върнаха киевчани в мача, правейки резултата 2:2.

В 72-ата минута обаче Шахтьор отново поведе чрез Алан Патрик за 2:3 и този резултат се запази до края на срещата.

В края на двубоя Динамо завърши с 10 души на терена, след като Йосип Пиварич получи директен червен картон.

С тази победа Шахтьор вече води с 20 точки пред Динамо, като има 75 точки в актива си, докато киевчани са с 55. Трети е Заря (Луганск) с 53 точки.