Реал се разправи с Валенсия за едно полувреме (видео)

Реал Мадрид записа класическа победа с 3:0 над Валенсия в сблъсъка между двата тима от 29-ия кръг на Ла Лига. "Белият балет" реши всичко през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения в мача. Карим Бензема бе автор на два от головете в 61-ата и 86-ата минута, а освен него се разписа и Марко Асенсио в 74-ата минута. Гостите пък могат да съжаляват, че през първата част тяхно попадение бе отменено заради дискусионна засада, а преди това удариха и греда.

Зинедин Зидан бе избрал Куртоа под рамката и Карвахал, Варан, Рамос и Менди в защита. В средата на терена започнаха Модрич, Каземиро и Кроос, а в предни позиции действаха Азар, Валверде и Бензема.
Алберт Селадес пък заложи на Силесен на вратата и в отбрана Вас, Гийямон, Мангала и Гая. Парехо и Кондогбия бяха в средата на терена, а на крилата ще действат Торес и Солер. В атака пък започнаха Родриго и Гомес.

Домакините започнаха силно и в 4-ата минута Каземиро отправи удар в очартенията на вратата, но Яспер Силесен уверено улови.

В 11-ата минута и Тони Кроос обстрелва вратата на гостите, но отново Силесен не бе затруднен.

Минута по-късно обаче дойде най-добрата възможност за домакините до момента. Еден Азар бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

Валенсия обаче също бе близо до откриване на резултата в 14-ата минута, когато организира контраатака, Родриго Морено бе изведен зад защитата и стреля в гредата.

Реал обаче продължи да бъде по-активен и да обстрелва вратата на Силесен при всяка възможност. В 17-ата минута това направи Каземиро, но отново в ръцете на вратаря.

В 21-ата минута "Прилепите" успяха да отбележат гол, който обаче не бе зачетен след намесата на ВАР. Родриго Морено получи чудесен извеждащ пас от Карлос Солер и прати топката в мрежата. След дълго разглеждане на ситуацията, реферът прецени, че голът няма да бъде зачетен, тъй като при паса към Родриго Макси Гомес бе на пътя на топката и влияе на играта, но е бил в засада.

Реал имаше нова добра възможност в 29-ата минута, когато Карвахал се включи в атака и изскочи очи в очи със Силесен, който направи поредно важно спасяване.

В 44-ата минута и Тибо Куртоа трябваше да прави страхотно спасяване след далечен удар на Жофри Кондогбия.

В заключителните минути на полувремето Каземиро и Азар тестваха бдителността на Силесен, който обаче отново бе стабилен под рамката.

"Белият балет" имаше и първата възможност в началото на втората част. В 57-ата минута домакините организираха скоростна атака, завършила със силен шут по земя на Федерико Валверде, но отново Силесен бе стабилен под рамката.

Четири минути по-късно резултатът бе открит. Реал се възползва от грешка на гостите при изнасянето на топката и организира контраатака, Еден Азар размени подавания с Лука Модрич, след което успя да изведе Карим Бензема, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0.

В 65-ата минута Лука Модрич стреля от дистанция и Силесен отново спаси.

В 74-ата минута натискът на домакините доведе и до втори гол. Ферлан Менди надигра Даниел Вас и центрира от аутлинията към Асенсио, който засече топката във вратата за 2:0.

Тони Кроос отправи опасен изстрел от фаул в 85-ата минута и за пореден път Силесен бе последна преграда пред гола.

В 86-ата минута обаче нидерландецът нямаше какво да направи. Карим Бензема получи пас от Асенсио на границата на наказателното поле, с едно докосване елиминира прекия си пазач и с мощен шут от воле вкара в сглобката на вратата за 3:0.

Две минути по-късно гостите останаха в намален състав. Канг-Ин Лий действа твърде агресивно и изрита няколко пъти в гръб Серхио Рамос, за което получи директен червен картон.

С този успех Реал събра актив от 62 точки и отново се доближи на 2 зад Барселона на 2-ата позиция в таблицата. Валенсия пък все повече се отдалечава от Топ 4 и остава на 8-ото място с 43 точки.