Фрапантни пропуски на Али Соу за малко не доведоха до голям провал на ЦСКА-София (видео+галерия)

ЦСКА-София стартира неубедително подновения шампионат на България, но въпреки това успя да стигне до успех с 1:0 над Витоша (Бистрица) в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна в 85-ата минута след точен изстрел с глава на резервата Евандро.

Червените можеха да открият резултата много по-рано, но с поредица от пропуски се отличи таранът Али Соу, най-фрапантният от които бе в 25-ата минута, когато изпусна дузпа.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА Борис Гаганелов, който почина вчера. В 4-ата минута мачът отново бе прекъснат за 60 секунди в памет на бившия армейски защитник, който играеше с №4.

Минута по-късно Греъм Кери центрира към Соу, но сантиметри не достигнаха на тарана да стреля от упор с глава.

След четвърт час игра Иван Турицов отправи първия удар в двубоя, но Кръстев без проблем улови.

В 20-ата минута Белтраме бе близо да отбележи страхотен гол. Италианецът прехвърли с десния крак Христо Иванов и стреля с левия от воле, но шутът му от границата на наказателното поле бе избит в корнер от Кръстев.

В 25-ата минута реферът Радослав Гидженов даде спорна дузпа в полза на ЦСКА-София за съприкосновение на Запро Динев срещу Брадли Мазику. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Соу, който стреля изключително слабо и Кръстев спаси.

В 38-ата минута и Витоша опита да сътвори нещо по-интересно пред противниковата врата, но изстрел на Гъргоров от 20 метра премина високо над напречната греда. Червените отговориха с опасна контраатака в 41-ата имнута, при която Мазику намери Белтраме, италианецът напредна през центъра на терена и отправи добър удар по земя от двайсетина метра, но покрай вратата.

Втората част започна с удар на Соу в ръцете на Кръстев.

В 51-ата минута Соу пропиля нова чиста голова възможност, когато се озова сам срещу вратаря след разменени подавания с Малинов и стреля от 6-7 метра, но вездесъщият Кръстев отново спаси.

Малко по-късно Али Соу отстъпи мястото си на Ахмедов. Именно резервата отправи удар в 65-ата минута, който Кръстев спаси. Секунди по-късно друг играч, появил се от пейката - Енрике Рафаел, стреля от малък ъгъл в аут.

Постепенно натискът на червените стана хаотичен и положенията пред вратата на домакините станаха голяма рядкост. Все пак ЦСКА-София дочака своя миг в 85-ата минута, когато Кери центрира отляво към Евандро на задната греда, бразилецът изпревари бранителите в зелено и разстреля Кръстев след удар с глава за 1:0.

В 92-ата минута червените бяха близо до второ попадение след грешка в домакинската защита, но Енрике нацели напречната греда.

ВИТОША - ЦСКА-СОФИЯ 0:1