"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Обявиха Челси за шампион на Англия при жените, Ливърпул изпада

Отборът на Челси е шампион на Англия по футбол в Женската супер лига, обяви Футболната асоциация на страната.

"Сините" заемаха второ място в класирането при спирането на първенството през март месец, като изоставаха с 1 точка от лидера Манчестър Сити. "Гражданките" обаче имаха 16 изиграни срещи срещу само 15 за Челси. След гласуване клубовете решиха крайното класиране да се пресмята на база среден брой спечелени точки на мач, заради което и Челси взе трофея за сметка на Манчестър Сити.

Третото място в крайното класиране остава за миналогодишния шампион Арсенал, а четвърти завършва Манчестър Юнайтед.

От Женската супер лига изпада отборът на Ливърпул, който бе на последното 12-о място в класирането с едва 6 точки от 14 мача. Мястото на мърсисайдки ще бъде заето от отбора на Астън Вила, който бе обявен за шампион в Чемпиъншип.

Първенствата в трета дивизия и по-надолу при жените са анулирани, реши от Футболната асоциация. На по-късен етап ще бъде взето решение за турнира за купата на Англия, който е на фаза четвъртфинали.