Янкович с поредна победа, но и с контузия

Поставената под номер 2 в основната схема Йелена Янкович се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън", след като победи в много интересен мач 18-годишната Каролин Вознячки с 2:6, 6:4, 6:2 за 2 часа и 6 минути.

Обратно на всички очаквания Янкович започна колебливо двубоя и след два бързи пробива в актива на съперничката й, тя предаде сета за 37 минути. Втората част обаче върна интригата, след като 23-годишната сръбкиня спечели първото подаване на Вознячки. Това бе и единственият пробив в сета, но той все пак се оказа достатъчен за изравняването - 1:1. При едно от последните раизгравания Янкович стъпи лошо и контузи неприятно левия си крак. След медицинската пауза тя се върна на корта, а кракът й бе старателно превързан от терапевта на надпреварата.

Въпреки травмата и трудното придвижване на 3-ата в света, тя започна с пробив третия сет. Датчанката обаче го върна още в следващия гейм, което обаче не й помогна особено, тъй като сервисът й бе отново пробит за 1:2. Видно за всички бе, че Янкович изпитва болки в крака си, но въпреки това тя се оказваше по-съобразителна при продължителните разигравания и завършващите удари. В 7-ия гейм сръбската тенисистка отново спечели подаването на 30-ата в класацията на WTA и след чудесен сервис гейм, сложи точката на спора.

В следващата фаза Йелена Янкович, която след отпадането на Ана Иванович и Мария Шарапова е най-високо поставената в схемата, ще се изправи срещу Тамарин Танасугарн. Тайландката се справи с Марина Еракович с 4:6, 6:4, 6:4.