Федерер достигна 1/4-финалите в Хале

Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира в Хале (Германия) с награден фонд 713 хиляди евро. 26-годишният швейцарец се справи с квалификанта Ян Вачек от Чехия - 7:5, 6:3 за 69 минути.

Федерер, четирикратен шампион в надпреварата от 2003 до 2006 година, направи два пробива. В последния 12-ти гейм на първия сет и в осмия гейм на втория сет, с който поведе с 5:3. Турнирът в Хале е подготовка за започващия на 23-ти юни "Уимбълдън", който Федерер печели неизменно в последните пет години. В следващия кръг съперник на Федерер ще бъде победителя от двубоя между Фабрис Санторо (Франция) и 5-Маркос Багдатис (Кипър).

В друг мач от осминафиналите  Мишел Лодра (Франция) победи Стийв Дарси (Белгия) със 7:6 (8:6), 7:6 (7:3).