"efbet Лига "Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията- отзиви на живо

Джокович продължава с победите в Париж

Поставеният под номер 3 в основната схема Новак Джокович се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство по тенис "Ролан Гарос". Той записа поредната си срвнително безпроблемна победа със 7:5, 6:4, 6:2 над американеца Уейн Одесник.

Въпреки на моменти странните си и неубедителни отигравания, сърбинът не остави никакви шансове за изява на съперника си. В следващата фаза шампионът от Australian Open ще се изправи срещу 18-ия в схемата французин Пол-Анри Матийо.

21-годишният сърбин започна добре мача и реализира пробив още в началния гейм, след което обаче не успя да вземе сета при 5:4. След 50 минути игра частта мина в сметката на номер 3 в света, който не допусна грешка при втората си възможност. Във втория сет носителят на трофея от Индиън Уелс проби на два пъти серивиса на американеца и поведе с 4:1 гейма. Все пак Одесник не се отказа без съпротива и успя да върне един от пробивите, но неизбежното просто се случи. Чудесните сервиси се оказаха едно от най-важните оръжия на Ноле, който без всякакви трудности спечели и последния сет.