Серина Уилямс се срина срещу Среботник, Иванович продължава напред

Словенката Катарина Среботник поднесе една от най-големите изненади в тазгодишното Открито първенство на Франция по тенис, отстранявайки в третия кръг американката Серина Уилямс. Шампионката от 2002 година демонстрира слабости в играта си по време на целия мач и логично напусна кортовете във френската столица след 4:6, 5:6 . Това бе първи успех за 27-годишната Среботник над американката в четирите мача изиграни между двете и второ класиране за 27-ата в основната схема в четвъртия кръг на "Ролан Гарос" след 2002 година.

Уилямс допусна 25 непредизвикани грешки и не се възползва от нито една от шестте си възможности за пробив във втория сет, което се оказа фатално. Среботник се защитаваше добре и отлично контраатакуваше при излизанията на съперничката си на мрежата, при които Уилямс завърши само успешно 7 от 21 отигравания.

Словенката направи решаващия пробив в деветия гейм на втората част, след което успя да затвори мача от третия опит при собственото си подаване след 90 минути игра. За място на четвъртфиналите Среботник, който има две титли в кариерата си на червени кортове, очаква победителката от срещата между номер 10 Пати Шнидер (Швейцария) и Емили Лоа (Франция).

Номер 2 в света Ана Иванович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, втори за годината турнир от Големия шлем. 20-годишната Иванович се справи без особени проблеми с 30-ата поставена Каролин Вознячки (Дания) с 6:4, 6:1 за 89 минути.

Миналогодишна финалистка пласира 12 печеливши удара и направи шест пробива по пътя си към успеха. За място на четвъртфиналите Иванович ще се изправи срещу Петра Четковска (Чехия), която се справи със сънародничката си Ивета Венешова с 6:3, 6:3.