Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Сребърен медал за ансамбъла на България в съчетанието с 5 въжета

Националният ансамбъл на България спечели сребърен медал във финала с 5 въжета на турнира по художествена гимнастика за Световната купа в португалския град Портимао. Българките получиха оценка от 17.175 точки и останаха само след Русия със 17.500 точки. На трето място е Беларус с 16.775 точки. В подреждането следват Китай, Израел, Италия, Испания, Украйна и Португалия.

В състезанието при жените най-добрата ни гимнастичка Симона Пейчева се класира шеста на обръч с оценка 17.600 точки и седма на въже със 17.275 точки. Първа на въже е Евгения Канаева (Русия) с 18.750 точки, пред Олга Капранова (Русия) с 18.600 точки и Анна Бесонова (Украйна) с 18.325 точки, а на обръч челната тройка е Евгения Канаева (Русия) с 18.750 точки, пред Олга Капранова (Русия) с 18.600 точки и Аля Юсупова (Казахстан) с 18.250 точки. Любопитно е, че след Симона Пейчева на въже остана Наталия Годунко (Украйна), а на обръч - световната шампионка от Патра'2007 Анна Бесонова (Украйна).

Турнирът в Портимао е изключително силен. Тази година е него участваха повече от 200 гимнастички от 38 страни - 149 при жените и ансамблите и 56 при девойките. Състезанието ще приключи в 20.45 часа българско време, като следват финалите при ансамблите с обръчи и бухалки и при жените с бухалки и с лента.