Лукойл Нефтохимик победи Марек Юнион Ивкони за 1-2 в серията

Шампионите от Лукойл Нефтохимик надиграха Марек Юнион Ивкони с 3:1 в трети мач от полуфиналната плейофна серия и ще домакинстват отново утре вечер в Бургас срещу същия съперник. Резултатът в серията е 2:1 победи за Марек Юнион Ивкони.

Първата част домакините бяха изключително убедителни и със силни сервиси на Николов и Пенев разстроиха посрещането на дупничани. През втория гейм и влизането на ветерана в отбора на Марек Найден Найденов гостите успяха да затворят частта на 23.

Следващите два гейма обаче шампионите от Лукойл бяха пълни господари и с мощни атаки на центъра Николай Николов, Мартин Пенев и Петър Христов отчаяха гостите и затвориха двата гейма при 21 и 17, а от там и мача с 3:1 гейма.

В серията се играят до 3 победи от 5 мача.