Шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик сразиха Черно море БАСК с 3:1 в Правец

Шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик сразиха Черно море с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 27:25)  в първата 1/4-финална плейофна среща от Националната волейболна лига, която се игра в Спортния комплекс в Правец.

Бургазлии играха домакинската си среща в родния град на Тодор Живков, защото бургаската зала ”Младост” е домакин на световната първенство в муай тай.

Възпитаниците на Северин Димитров поведоха с 1-0 победи и се нуждаят от още един успех в следващите два мача за да се класират за полуфиналите на НВЛ.

Шампионите спечелиха убедително първия гейм на 18 след мощни сервиси на Николай Николов и Мартин Пенев.
Варненци отвърнаха с по-добра организация във втория гейм и го затвориха на 23 чрез резултатни атаки на национала Мирослав Градинаров, подкрепян от Йосифов и Александров.
И в третата част бургазлии бяха убедителни и спечелиха на 20, а най-драматично се разви четвъртата част. Лукойл-Нефтохимик поведе с 22:19, но допусна неочакван срив и варненци поведоха с 25:24. С перфектни атаки обаче на Николай Николов и Мартин Пенев шестицата на Северин Димитров не позволи на гостите мачът да отиде в тайбрека.