Скандал във Варна, играч налита на съдия! Марек изненада Черно море БАСК с 3:1

Черно море БАСК допусна поредната домакинска загуба този път от Марек Юнион Ивкони с 1:3 гейма.  През първия гейм гостите успяха да поведат в резултата още от самото начало. Те натрупаха аванс от 4-5 точки и не го изпускаха до края на частта.

През втория гейм домакините играха много по-добре и логично поведоха в резултата. До 20-та точка играчите на Черно море водеха макар и минимално. В края на гейма Марек с добри
отигравания успя да спечели гейма.

В третата част отново гостите започнаха безапелационно и водеха с 11:4. Последва обаче отпускане в отбора на Марек, което позволи на домакините не само да изравнят с 12:12, но и да
поведат в резултата. До края на частта играчите на Черно мре играха перфектно и заслужено спечелиха гейма.
Четвъртата част бе най-оспорвана и резултата се движеше точка за точка до 9:9. След това отново гостите имаха предимство и дръпнаха в резултата. Домакините успяха да изравнят при 18:18 и последователно при 23:23, 24:24, 25:25, но след това Марек с две добри отигравания спечели двубоя.

В края на мача при резултат 2:1 гейма в полза на Марек и резултат 26:25 в четвъртия гейм, Цветан Соколов он Марек изпълни сервис, който попада вътре в полето и лайсменът маркира точка за Марек, с което и край на мача с победа на гостите. В този момент разпределителят на Черно море Ивайло Илиев се затичва към него и блъсна го, взе флага му и го счупи на две, след което го хвърли по него.

За радост инцидентът се ограничи само с това. Утре от 18,00 часа двата отбора отново излизат един срещу друг.