Астън Вила нанесе тежък удар на Арсенал

Астън Вила постигна победа с 2:0 срещу Арсенал на "Емиратс". Бирмингамци не само, че победиха, но и надиграха тима на Арсен Венгер на собствения му стадион. Освен това гостите намалиха значително шансовете на лондончани да се борят за титлата, само седмица след победата на "артилеристите" над Манчестър Юнайтед, която сложи край на една поредица от неприятни резултати.

Тимът на Мартин О`Нийл доминираше през първото полувреме, но пропусна няколко великолепни възможности да открие, а Ашли Йънг не успя да вкара дузпа. В 70-ата минута Гаел Клиши си вкара автогол, а Габриел Агбонлахор направи 0:2 десет минути по-късно.

Стилиян Петров, който се завърна след лечение на контузия, бе на терена през всичките 90 минути за Астън Вила, който изигра изключителен мач. Тимът на Мартин О`Нийл доминираше през първото полувреме, но пропусна няколко великолепни възможности да открие, а Ашли Йънг не успя да вкара дузпа. В 70-ата минута Гаел Клиши си вкара автогол, а Габриел Агбонлахор направи 0:2 десет минути по-късно.

Това е първа победа на Мартин О`Нийл като мениджър срещу Арсенал. Вила пък постигна първи успех над "артилеристите" от 10 години, а като гост ги побеждават за първи път от 15 години.

Арсен Венгер заложи на единайсеторката, която победи Юнайтед, а възстановеният Емануел Адебайор остана на резервната скамейка. Лондончани започнаха добре срещата и няколко пъти Тио Уолкот направи опасни пробиви по дясното крило. Те обаче не доведоха до нещо сериозно освен един неточен удар на младия английски национал. В 15-ата минута Фрийдъл спаси удар на Фабрегас. Постепенно Вила взе тотален контрол върху срещата и доминираше до края на първото полувреме.

В 19-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Уолкот срещу Ашли Йънг. Обичайният изпълнител Гарет Бари получи лека контузия при атаката и Йънг застана зад топката, но ударът му бе спасен от Алмуния. Пропускът не отчая Вила и Ашли Йънг, който продължи да тероризира защитата на съперника. Той на два пъти стреля опасно, като Алмуния се намеси в единия случай, а в другия топката мина встрани от вратата. В 36-ата минута Гарет Бари пропусна идеален шанс да открие резултата. След пробив на Агбонлахор отляво той поднесе топката на Бари в наказателното поле, но ударът не бе достатъчно точен.

В началото на второто полувреме Вила продължи да бъде по-опасният отбор, въпреки че и Арсенал организира някои добри атаки. Венгер пусна в игра Адебайор, който освежи играта на лондончани. В 70-ата минута Агбонлахор центрира остро и Гаел Клиши заби топката в собствената си мрежа. Отговорът на домакините бе удар на Адебайор с глава, който мина много близо до лявата греда. Десет минути след първия гол дълго подаване намери Агбонлахор, който надбяга Галас и прати топката покрай плонжа на Алмуния, като сложи край на надеждите на Арсенал.

АРСЕНАЛ - АСТЪН ВИЛА 0:2
0:1 - Клиши (70 - авт)
0:2 - Агбонлахор (80)

АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня (71 - Туре), Галас, Силвестър, Клиши, Уолкот, Фабрегас, Денилсон, Насри, Диаби (61 - Адебайор), Бендтнер (68 - Вела)

АСТЪН ВИЛА: Фрийдъл, Куеяр, Лаурсен, Дейвис, Л. Йънг, А. Йънг, Сидуел, Ст. Петров, Бари, Милнър, Агбонлахор