Домо наказа Хамбургер

Българският нападател на Херта Валери Домовчийски донесе успеха с 2:1 над Хамбургер в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. 21-годишният стрелец се появи в игра през второто полувреме и след едва 3-минутен престой на терена успя да огорчи феновете на гостите, пращайки топката в мрежата на Рост. Това бе негов втори гол за сезона след попадението му преди 15 дни, когато се разписа срещу Хановер и общо трети в Германия. Както е известно, той вкара последния гол във вратата на легендарния Оливер Кан миналата година срещу Байерн на "Алианц Арена". Останалите попадения в мача днес бяха дело на Младен Петрич и Сичеро за домакините.

Срещата започна логично с натиск на Хамбургер, които на всяка цена търсеха успеха в този двубой. Превъзходството им даде резултат в 12-та минута, когато намиращият се в отлична форма Младен Петрич откри. Хърватският национал се възползва от центриране на Арне Фридрих и със страхотен удар от волле разстреля Дробни. Момчетата на Мартин Йол продължиха да показват по-стойностен футбол и до края на полувремето изпуснаха още няколко добри възможности за гол. Играчите на Херта пък разчитаха предимно на далечни удари, които обаче така и не успяха да застрашат вратата на Франк Рост.

На почивката наставникът на домакините Лусиен Фавре направи някои промени в състава си и в игра се появи бившият голмайстор на Левски Валери Домовчийски, който замени Рафаел. Това веднага даде резултат и в 46-та минута Херта успя да изравни. Точен бе бразилецът Сичеро, който засече с глава центриране на Кахед. Само 3 минути по-късно дойде и мигът на българина. Нику проби остро от дясно и центрира към Домо, който изпрерави вратаря Рост и от пет метра без проблеми изведе своите напред.

До края на срещата Хамбургер подложи на сериозен натиск защитата на Херта, но въпреки усилията на Петрич до ново попадение така и не се стигна. Домакините от своя страна разчитаха предимно на контраатаки чрез Домовчийски и Воронин, които демонстрираха отлично взаимодействие помежду си. Този успех прибави нови три точки към актива на берлинчани и те вече се намират на четвърто място с 24 точки.

ХЕРТА - ХАМБУРГЕР 2:1
0:1 Петрич (12)
1:1 Сичеро (46)
2:1 Домовчийски (49)
ХЕРТА: Дробни, Кахед, Фридрих, Симунич, Щайн, Дардай, Качар, Сичеро, Рафаел (46 - Домовчийски), Нику, Воронин (90 - Еберт)
Старши треньор: Лусиен Фавре
ХАМБУРГЕР: Рост, Боатенг (60 - Питройпа), Райнхарт, Матайсен, Янсен (81 - Аого), Демел, Алекс Силва, Яролим, Троховски (75 - Гереро), Олич, Петрич
Старши треньор: Мартин Йол
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Качар, Дардай, Симунич, Кахед - Херта; Боатенг, Петрич, Яролим - Хамбургер