Техническият директор на българския национален отбор по баскетбол Константин Папазов заяви, че е оптимист преди последната среща от Група "А" на квалификациите за Евробаскет 2009 срещу тима на Сърбия в столичната зала "Универсиада". Тити е на мнение, че разполагаме с потенциала да се класираме на Европейското в Полша и че само чудо би ни отнело шанса да участваме в най-авторитетния баскетболен форум на Стария континент. Специалистът коментира днес на летище "София" и представянето на Чавдар Костов, който се включи перфектно на мястото на контузения Филип Виденов в решаващия двубой срещу тима на Италия.
"Бях убеден, че Чавдар Костов ще се включи отлично на мястото на Филип виденов в Италия и точна така се получи. Надявам се, че в събота няма да имаме проблеми и че ще се класираме за това първенство. Това класиране трябва да постави ново начало за родния баскетбол, тъй като имаме страхотен специалист в лицето на Пини Гершон и трябва да се въплозваме от него и неговите умения. Трябва да благодарим и на президента Михаил Михов, който свърши страхотна работа през изминалата кампания. Пини трябва да остане не четири, а поне десет години, за да започнем да изграждаме нещо ново и най-вече качествено. В последните пет минути от мача в Торино Пини показа на какво е способен и тогава стана ясно, че разполагаме с може би най-добрия специалист в Европа. По начина по който тактически бе изигран мача и реално това което спечелихме от него, Пини просто показа, че разполагаме със силите да се борим за Европейско", коментира Тити.
След загубата ни от тима на Италия с 81:82 в Торино стана ясно, че почти сигурно се класираме за най-авторитетния баскетболен форум на Стария континент, тъй като в Група "D", където се подвизават съставите на Великобритания, Израел, Чехия и Босна и Херцеговина, не бе излъчен категоричен представител на второ място. По този начин, за да се простим с шансовете за Европейско, сумата от евентуална загуба срещу Сърбия и победата на съперниците ни от Група "D" трябва да бъде: Чехия - 45, Израел - 54, Босна и Херцеговина - 55.
Sportal.bg призовава всички фенове да подкрепят българския национален отбор по баскетбол в последния квалификационен мач на състава за Евробаскет 2009 срещу отбора на Сърбия. Двубоят е в събота, 20 септември, от 21,00 часа в столичната зала "Универсиада". Входът е свободен. Нека подкрепим момчетата на Пини Гершон в тежката битка за виза за европейските финали в Полша!