Севиля разгроми с късмет Локомотив на финала

Испанският Севиля спечели приятелския четиристранен турнир на Руските железници, след като двукратните носители на купата на УЕФА имаха и известна доза късмет във финала срещу Локомотив (М).

Отборът на Маноло Хименес имаше летящ старт и още в 4-ата минута гостите ликуваха. Уругвайският нападател Хавиер Шевантон центрира прецизно от корнер от дясно и колегата му Ромарик, който през това лято бе закупен от Льо Ман, с глава направи безпомощен Пелицоли. След четвърт час игра испанският тим имаше нови две възможности за гол - първо Шевантон затрудни максимално стража на Локомотив с един фаул от ляво, а след това добавката на Коне премина на педя встрани от десния стълб на руската врата. Отговорът на домакините не закъсня и грузинският халф Давит Муджири стреля опасно по земя, но кълбото излезе в аут. В 23-ата минута крилото Давид Капел центрира отлично от ляво и Коне с глава прати неспасяемо топката под гредата за 2:0 за Севиля (б.а. - снимка №2). В 44-ата минута Муджири бе разконцентриран и пропусна от бялата точка (б.а. - снимка №3) дузпата, която Масимо Бусака даде в полза на руския тим.

Второто полувреме започна с натиск на руския тим, в който отлично се включи Диняр Билялетдинов, но Хави Варас действаше умело на вратата на гостите. В тези минути на два пъти гредите помогнаха на испанския състав. Десет минути преди края на финала Севиля достигна до нов гол, след като Шевантон засече ниско центриране на Капел от ляво и преднината на испанците стана класическа, макар железничарите да не заслужаваха такава голяма загуба с играта си. Така андалусците спечелиха второто издание на турнира на Руските железници, след като преди година холандският гранд ПСВ (Айндховен) надигра с 2:1 испанския шампион Реал Мадрид на финала. Домакините също записаха успешно представяне, като те елиминираха Челси с дузпи в единия полуфинал и успяха да се предвижат с две места напред спрямо миналогодишното си класиране.

СЕВИЛЯ - ЛОКОМОТИВ (М) 3:0 (2:0)
1:0 Ромарик (4)