Владо Николов и Силвано Пранди класираха Кунео на полуфинал за Купата на Италия

Волейболист №1 на България за 2008 година Владимир Николов и неговият клуб Бре Банка Ланути (Кунео) се класираха за полуфиналите на Купата на Италия.
Кунео, който е воден от селекционера на мъжкия национален отбор на България Силвано Пранди, обърна Марми Ланца (Верона) с 3:1 (20:25, 25:14, 25:12, 25:20) пред 2000 зрители в ”ПалаБАМ” в Мантова.

Новаците в Серия А1 от Верона поведоха в резултата с 1:0 гейма (25:20) срещу лидера в шампионата на Апенините след добра игра на Михал Лашко, Маркус Поп и Симоне Пароди.

Още във втората част Силвано Пранди ”събуди” своите волейболисти и резултата не закъсня. Владо Николов, Вуут Вийсманс и Маниус Абади се разиграха, а Кунео направо прегази съперника си от Верона с 25:14. В третия гейм сценарият се повтори, но Владо Николов и компания бяха още по убедителни - 25:12. Бразилецът Маниус Абади показа 100% ефективност в атака (7 точки от 7 атаки), а звездите на Верона Лашко и Пароди бяха трагични в атака. В четвъртата част играта бе по-равностойно, но с видим превес за волейболистите на Кунео, сред които се открои кубинският разпределител Хавиер Гонсалес. Бре Банка спечели гейма с 25:20 и мача с 3:1, а Гонсалес бе избран за най-полезен играч.

Владо Николов се отчете с 14 точки (1 ас, 1 блок – 40% ефективност в атака /12 точки от 30 атаки/). Най-резултатен за победителите от Кунео бе белгийският капитан Вуут Вийсманс с 22 точки (3 аса, 1 блок), а Маниус Абади добави още 16 точки (2 аса, – 88% ефективност в атака!!! - 14 точки от 16 атаки). за успеха.

За Верона най-полезен бе бившият играч на Кунео – полякът с италиански паспорт Михал Лашко с 16 точки.

Така в събота във Форли Кунео ще срещне Сислей (Тревизо) на полуфинал за Купата на Италия. В другия полуфинал ще се излязат вицешампионът Копра Нордеканика (Пиаченца) и носителят на Купата на Италия за 2008 година Лубе Банка Марке (Мачерата). Пиаченца, където играе българинът с италиански паспорт Христо Златанов, се справи тази вечер с Аква Парадизо Габека (Монтекяри) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) в последната 1/4-финална среща. Златанов и Михал Рак реализираха по 13 точки за Копра.

МАРМИ ЛАНЦА (ВЕРОНА) – БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 1:3 (25:20, 14:25, 12:25, 20:25)