Казийски с 22 точки и феноменална игра носи драматичен успех на Тренто

Волейболист №1 на Европа и България за 2007 година Матей Казийски донесе драматична победа на своя клуб Итас Диатек (Тренто) над последния в Серия А1 Антонвенета в Падова с 3:2 (25:23, 24:26, 19:25, 25:16, 15:9) в мач от 15-ия кръг.

Шампионите на Италия от Тренто бяха на прага да допуснат неочаквана загуба, след като губеха мача след първите 3 части с 1:2 гейма. Тук на сцената обаче отново в пълна степен се изяви Матей Казийски, който показа всичко най-добро от своята игра - силен и добре насочен начален удар, мощна атака, добро посрещане и невероятен хъс за победа. Казийски реализира 22 точки, 6 от които той записа директно от начален удар, а още 1 точка добави с единична блокада. Освен това Матей демонстрира отлична ефективност в атака (63% - 15 точки от 24 атаки и 50% перфектно посрещане).

Съвсем естествено Казийски бе избран и за най-полезен играч (MVP) в мача. Бразилският му съотборник Леандро Висото добави още 21 точки за успеха на Тренто, а полякът Михал Винярски се отчете с 15 точки. Красимир Стефанов влезе в игра в 4-ата част, но не записа точка.

Така това бе 12-та победа за възпитаниците на Радостин Стойчев от началото на сезона. Със спечелените 2 точки Тренто запази първото си място във временното класиране на Серия А1 с 37 точки. Падова добави 1 точка към актива си и с общо 10 точки продължава да е на последното 14-то място в класирането.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача Падова - Тренто 2:3 може да видите ТУК!!!