ЦСКА с 4-та поредна загуба в ШЛ, "червените" разгромени с 3:0 от Ченстохова

Волейболистите на ЦСКА бяха разгромени от полския вицешампион Домекс Титан АЗС в Ченстохова с 3:0 (25:13, 25:20, 25:16) при гостуването си в мача от 4-ия кръг на Група ”А” в Шампионската лига ”Индезит”. Поражението бе 4-то от 4 мача за българския шампион в най-престижния турнир в Европа.

Волейболистите на ЦСКА успяха да поведат с 2:1 в началото на мача. Домакините излязоха напред при 3:2. Ченстохова увеличи аванса си на 8:5 при първото техническо прекъсване, след като Збигнев Бартман хвана на единична блокада атака на Светозар Иванов. Две атаки в аут на Филип Мейо доведоха резултата до 12:8 за домакините. Смилен Мляков се разигра и увеличи разликата в полза на Ченстохова на 6 точки – 15:9. Тук Александър Попов пусна в игра опитния Георги Вълъв на мястото на Иван Колев. Вицешампионите на Полша поведоха с 16:10 при второто техническо прекъсване. На началния удар застана Войчех Градовски, който като на шега заби два аса насочвайки топката към либерото на ЦСКА Теодор Салпаров – 19:10. Ченстохова затвори много лесно гейма с разгромното 25:13 и поведа в резултата с 1:0.

”Червените” започнаха втората част доста по-мобилизирани и с Георги Вълов в шестицата. Българите удържаха равенството до 7:7, след атака на Мейо. ЦСКА дори поведе при първото техническо прекъсване с 8:7. Момчетата на Александър Попов съумяваха да поддържат крехък аванс от точка до 16:15. Збигнев Бартман се разигра и след две атаки и два аса доведе резултата до 19:17 за Ченстохова. Атака в аут на Мейо, и страхотна отиграване на Мляков направи разликата от 4 точки в полза на домакините – 21:17. Тук много пролича еднообразната игра на разпределителя Иван Зарев, но Сашо Попов продължи да му гласува доверие. То обаче не доведе до нещо ново и след 4-ти ас в срещата на Градовски и мощна атака на звездата Барман Ченстохова затвори втората част с 25:20 и поведе с 2:0 гейма.

Още в началото на третата част наставникът на ЦСКА Александър Попов потърси промяна и замени слабия в този мач разпределител Иван Зарев с опитния Николай Найденов. Българите поддържаха равенството в резултата само до 3:3. Грешки на ”червените” донесоха аванс от 4 точки на Ченстохова още при първото техническо прекъсване – 8:4. Ас на Смилен Мляков направи преднината 9:4 за домакините. Тук Сашо Попов извади от игра неубедителния в този мач испанец Рафаел Паскуал и го замени с младия Бойко Бонев. Силна игра на Бартман в атака направи преднината на домакините 6 точки - 15:9. В игра за ЦСКА се появи и 18-годишният Теодор Тодоров, който зае мястото на Стоян Самунев в центъра. Два поредни аса на Бартман изведоха вицешампионите на Полша до раграмна преднина от 18:9. Наставникът на домакините Радослав Панас пусна на полето всички свои резерви, като даде почивка и на Смилен Мляков. Краят на мача дойде след изпълнен в аут начален удар от Георги Вълов – 25:16 за Домекс Титан в третата част. Така домакините от Ченстохова записаха 2-ра поредна победа в Група „А” и на практика си осигуриха 3-ото място в крайното класиране. Поражението бе 4-то поред от 4 мача за момчетата на Александър Попов в Шампионската лига. ”Червените” загубиха почти всички шансове да се отлепят от дъното на класирането в своята група и да продължат напред в турнира.

ДОМЕКС ТИТАН АЗС (ЧЕНСТОХОВА) – ЦСКА 3:0 (25:13, 25:20, 25:16)