Милан втори след 4:3 (видео)

Италианският гранд Милан победи в изключително интересен мач Каляри с 4:3 на "Сан Сиро" в мач от 13-ия кръг на Серия "А" и излезе втори в класирането с актив от 25 точки. Головете за "росонерите" реализираха Кларънс Зеедорф (5), Марко Бориело (38), Алешандре Пато (40) и Роналдиньо (61) от дузпа, докато Алесандро Матри (9), Андреа Лазари (30) и Нене (69) се разписаха за Каляри.

Гостите могат само да съжаляват, че не успяха да си тръгнат поне с точка от митичния стадион, след като вкараха три гола и създадоха куп положения пред Нелсон Дида, особено преди почивката. Тимът на Масимилиано Алерги остана осми с 19 точки и записа втора загуба през последните девет мача, където постига още седем успеха.

Головото шоу в Милано започна още в петата минута, когато Кларънс Зеедорф получи отлично подаване от Марко Бориело и на празна врата откри с втория си гол за сезона. Отборът от остров Сардиния бе обявил, че не е дошъл на разходка в северния италианския град и веднага го доказа. Още в деветата минута юношата на "росонерите" Матри изпревари Каха Каладзе, който игра на мястото на наказания Алесандро Неста, и изравни с петото си попадения в калчото за този сезон. Грузинецът е много далеч от познатата си до преди две години форма и това помогна на Каляри да стига лесно до положения пред Нелсон Дида в следващите минути, докато нападателното трио Роналдиньо, Алешандре Пато и Марко Бориело остана изолирано на терена. Така след няколко добри намеси на бразилския вратар на домакините, все пак логичното се случи в 30-ата минута, когато Лазари със страхотен удар от въздуха с левия крак изведе гостите напред.

Наставникът на "росонерите" Леонардо подкани своите да атакуват и да обърнат мача, но гостите се бяха затворили добре и не оставяха никакви шансове. В 37-ата минута Джанлука Дзамброта спечели ъглов удар след който дойде равенството за Милан. Андреа Пирло центрира на първата греда, там Алешандре Пато се извиси над всички и стреля с глава. Резервният вратар на "Скуадра адзура" Федерико Маркети със сетни усилия изби, но топката попадна в Марко Бориело, който с глава от метър на празна врата вкара своя трети гол за сезона.

Попадението зашемети гостите, които след центъра загубиха топката и при последвалата отлична триходова комбинация между нападателите на "червено-черните" Бориело - Роналдиньо - Пато завършиха с великолепен гол на младия бразилец, негов шести за сезона в калчото.

Втората част започна с положения пред двете врати. В 61-ата минута при бърза контраатака на "червено-черните" Поти изведе отдясно Бориело, но той бе фаулиран в наказателното поле от Давиде Астори и реферът Валери отсъди дузпа, която Роналдиньо реализира и вече има три попадения в шампионата. Милан се опита да вкара и пети гол, но при оставените пространства Джеда изведе резервата Нене и той, останал сам срещу Дида, върна интригата в мача 20 минути преди неговия край.
До края на срещата видимо изморени двата отбора трудно стига до добри възможности, въпреки че Дида на два пъти показа рефлекс и запази успеха на своите.

Милан записа пета победа от последните шест мача в калчото и продължи да изостава на седем точки от лидера и шампион Интер, който има актив от 32 точки след успеха с 3:1 над Болоня вчера. Ювентус остана с 24 точки, но тази вечер посреща Удинезе и при победа ще изпревари "росонерите".