Бразилският Милан премина и през Лацио (видео)

Отборът на Милан постигна важен успех в Серия "А", след като надви с 2:1 като гост Лацио в мач от 12-ия кръг на калчото. Попаденията за "росонерите" реализираха Тиаго Силва и Алешандре Пато преди почивката, а първият си отбеляза автогол през втората част, но въпреки това тима постигна втора поредна победа и общо четвърта в последните пет мача от първенството. Милан излезе на трето място с актив от 22  точки и пред отбора са единствено Ювентус (22) и Интер (28), но шампионите имат и мач по-малко.

Кризата в Лацио пък вече е пълна и наставникът Давиде Балардини може и да бъде уволнен, след като отборът вече няма победа 10 мача в Серия "А", а онзи ден бе разбит от Виляреал с 1:4 в Лига Европа.

Пред над 40 000 тифози и проливен дъжд на "Олимпико" Леонардо заложи на същите 11 от мача с Реал Мадрид във вторник. Отборът игра тактически добре и от две положения вкара два гола. Първо Тиаго Силва откри головата си сметка за "росонерите" след гол с глава в 23-ата минута. Бразилският бранител бе най-съобразителен след центриране на Андреа Пирло от фаул и от два метра откри с първия си гол за клуба в официален мач. В 35-ата минута Роналдиньо центрира меко и Пато с глава удвои. Попадението бе пето за играча в тазгодишния шампионат.

През втората част "орлите" започнаха по-силно и се опитаха да се върнат в мача, но пропуснаха добри възможности. Така се стигна до 64-ата минута, когато слаб удар на Мауро Сарате от далеч се удари първо в Масимо Одо, след което в Тиаго Силва и излъга Нелсон Дида за 1:2. Последваха много силни минути за "небесносините", но до втори гол във вратата на Дида не се стигна. Въпреки натиска на домакините Леонардо остави на терена тримата си нападатели Роналдиньо, Пато и Марко Бориело почти до края , като последният бе заменен в 74-ата минута от друг център-нападател Филипо Индзаги, който се включи отлично, а Рони напусна терена чак в 87-ата минута за сметка на Игнацио Абате. В последните минути на мача Матийо Фламини и Пато не успяха да вкарат трети гол за своите само благодарение на невероятните спасявания на Фернандо Муслера.

Лацио се свлече на 16-то място с актив от 11 точки и е само на две от зоната на изпадащите.