Дрогба се завърна в ШЛ с два гола в шоу срещу Агуеро

Три гола в последните 10 минути си отбелязаха Атлетико (Мадрид) и Челси за крайното 2:2 на "Висенте Калдерон". С това равенство англичаните си осигуриха класиране за осминафиналите. Атлетико, който изпитва сериозни проблеми от началото на сезона изигра отличен мач, но отново не опита от вкуса на успеха.

Още в първите пет минути на срещата Атлетико пропусна да поведе. Хосе Антонио Рейес уцели гредата след удар с глава, а малко по-късно Форлан не пробва да застраши Чех. Рейес бе изключително активен и в 20-ата минута вратарят на гостите трябваше да спасява нов негов удар. Испанците имаха предимство през първото полувреме, но не се възползваха.

Малко след почивката на терена се появи Серхио Агуеро и именно аржентинецът откри резултата в 66-ата минута. След опит за изчистване от страна на Джон Тери топката Агуеро от воле взриви трибуните. Карло Анчелоти отговори с пускането на Никола Анелка. В последните 10 минути лондончани успяха да поведат след две попадения на Дидие Дрогба. Това бе първия мач на голмайстора след изтичането на наказанието му, което получи за обидни реплики срещу рефера на полуфинала с Барселона миналата година. Първо той се възползва от центриране на Малуда и с глава изравни резултата, а след това след солова акция изведе гостите напред. В заключителните секунди обаче Агуеро направи 2:2 след изключително изпълнение на пряк свободен удар.

АТЛЕТИКО (М) - ЧЕЛСИ 2:2
1:0 - Агуеро (66)
1:1 - Дрогба (82)
1:2 - Дрогба (88)
2:2 - Агуеро (90)

АТЛЕТИКО: Асеньо, Антонио Лопес, Хуанито, Переа, Пабло, Асунсао, Шимао (84 - Хурадо), Клебер, Форлан, Понгол (53 - Агуеро), Рейес (72 - Макси Родригес)

ЧЕЛСИ: Чех, А. Коул, Тери, Алекс, Белети, Есиен (59 - Балак), Лампард, Дж. Коул (70 - Деко), Малуда, Дрогба, Калу (70 - Анелка)