СуперЮве разби Самп (видео)

Ювентус разби с 5:1 Сампдория в сблъсъка за второто място в Серия "А" на стадио "Олимпико" в Торино и вече е само на точка от лидера Интер, който утре посреща Палермо. Целият тим на Чиро Ферара изигра най-силния си мач за сезона и не остави никакви шансове на Антонио Касано и компания. Бразилската звезда Амаури откри в 25-ата минута с третия си пореден гол, като интересното е, че до преди 10 дни не бе вкарвал в продължение на 8 месеца. Преди края на полувремето нападателят асистира на Джорджо Киелини за 2:0, докато Мауро Каморанези направи резултата класически в 50-ата минута на срещата.
Амаури с глава направи 4:0 в 62-ата минута, преди Джампаоло Пацини да намали със своя седми гол за сезона. Влезналият на мястото на Амаури Давид Трезеге също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 5:1. За френският нападател това е четвърти гол в Серия "А" през тази кампания.

Юве вече има 21 точки след 10 мача, докато Самп остана н 20 и вече е на трето място.