Ман Сити записа победа над Селтик в дебюта на Тевес

Манчестър Сити записа една от малкото си победи в предсезонната подготовка. Отборът на Марк Хюз надделя с 2:1 над Селтик, като в мача взеха участие всички звезди на "гражданите". Карлос Тевес направи своя дебют, след като се появи на терена в 65-ата минута. Българският национал Мартин Петров игра 18 минути. Той влезе в игра на мястото на бразилската звезда Робиньо. Новото попълнение Коло Туре напусна терена след 18 минути, след като получи болки.

Сити поведе в 16-ата минута, когато центриране на Сабалета бе засечено от Гарет Бари, който откри резултата. Шотландците създадоха бързо две положения, като при второто Крис Килън изравни. В началото на второто полувреме Бридж намери Крейг Белами, който залъга защитник на съперника преди да простреля вратаря на "детелините".

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СЕЛТИК 2:1
1:0 - Бари (16)
1:1 - Килън (23)
2:1 - Белами (51)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън, Сабалета, Дън, Туре (18 - Бен-Хаим), Бридж, Де Йонг (46 - Адебайор), Бари, Айрлънд, Райт-Филипс (72 - Вайс), Робиньо (72 - Петров), Белами (65 - Тевес)

СЕЛТИК: Залушка, Нейлър, Кадис (68 - Хинкел), О`Деа, Маккорт, Донати, Флъд, Кросас (68 - Макгеди), Килън (60 - Макдоналд), Мизуно (60 - Фортуна), Самарас