Болоня оцеля след 3:1 над Катаня

Отборът на Болоня запази мястото си в Серия "А" след домакинска победа с 3:1 над Катаня
в последния кръг на италианското първенство. Домакините играха по-мобилизирано и заслужено изковаха успеха. Головете за победителите бяха дело на Мингазини (5), Терци (26) и Ди Вайо (68). За гостите се разписа Моримото (50).

Болоня се нуждаеше от три точки, за да гарантира мястото си в елита на Италия. Още в петата минута домакините тръгнаха към победата. Мингазини откри, след като излъга вратаря - 1:0. Натискът на Болоня продължи и в 26-ата минута Терци покачи аванса. Две минути преди попадението Ди Вайо пропусна нов гол за домакините.

В 50-ата минута Катаня вкара чрез Моримото и върна интригата. Голмайсторът на Болоня Мрако Ди Вайо вкара за крайното 3:1 в 68-ата и подпечата оставането на своите.