Бари продължава да мечтае

Новакът в Серия "А" Бари победи с 2:0 Удинезе на своя стадион "Сан Никола" и продължи да мечтае за място в евротурнирите през следващия сезон. Тимът на Джампиеро Вентура пропусна да разгроми "фриуланите", които след смяната на треньора отново демонстрираха, че са далеч от най-добрите си дни. Рикардо Меджорини и Пауло Витор Барето отбелязаха головете съответно в 6-ата и 68-ата минута. Първият откри след подаване на Алмирон и третото си попадение за сезона. До края на първата част Бари пропусна още няколко положения, докато Симоне Пепе от гостите бе близо ди изравняване, но изстрелът му спря в гредата.
След почивката домакините имаха тотален превес и съвсем логично Барето удвои с петия си гол в първенството. До края на срeщата единствено късметът помогна на Удинезе да не получи нови голове във вратата си.

Това бе седмият успех на южняците, които имат 27 точки и са само на три точки от местата даващи право на участие в Шампионската лига. Победата бе пета поред от последните пет срещи пред собствена публика. Загубата пък бе девета за Удинезе от 18 мача. "Фриуланите" останаха с актив от 18 точки на 15-то място и са на едва три токи от зоната на изпадащите.