Юве в шок и тотална криза

Италианският гранд Ювентус се намира в невероятна криза. „Бианконерите" загубиха като домакин с 1:2 от последния в класирането на Серия „А" Катаня в мач от 17-ия кръг на калчото и изостанаха на шест точки от шампиона Интер (36), който има мач по-малко. Играчите на Чиро Ферара, за когото може би това бе последния мач начело на отбора, допуснаха трета поредна загуба и общо пета в последните си шест мача. Три от тях в калчото и две в Шампионската лига, които изхвърлиха тима от турнира, а втората с 1:4 от Байерн Мюнхен бе най-тежката в историята на клуба като домакин в евротурнирите.

Днес Хорхе Алварес откри от дузпа за тима на Синиша Михайлович в 23-ата минута, а резервата Хасан Салихамиджич изравни в 66-ата минута след великолепна асистенция на Диего. Точно когато всички в Торино очакваха втори гол във вратата на сициляниците друга резерва днес Мариано Ицко шокира тифозите с втори гол за гостите в 87-ата минута. Това бе едва втора победа на тима през този сезон. Катаня дели последната позиция със Сиена с 12 точки.

Юве игра много слабо през първата част, като бе освиркван от своите тифози, а отново най-много критики отнесе най-слабият на терена Фелипе Мело, който бе заменен още в 32-ата минута от Салихамиджич.

През втората част играчите на Ферара вдигнаха оборотите, но с пропуски се отличиха Давид Трезеге и Салихамиджич. Все пак в 66-ата минута бившият играч на Байерн изравни. Ферара заложи моментално на Алесандро Дел Пиеро и Себастиян Джовинко, които замениха Амаури и Тиаго Мендеш. Още с първото си докосване Дел Пиеро намери Трезеге, но зверски сблъсък между него и вратаря Мариано Андухар повали французина на терена. Лекарите веднага превързаха главата му, като имаше съмнение дали футболистът ще може да продължи мача, но все пак след няколко минути Трезегол продължи с превръзка на главата. Именно франският голмайстор в 86-ата минута пропусна най-чистото положение след изравняването, а при контраатаката на гостите Ицко вкара първия си гол за Катаня и наказа Александър Манингер, който направи своя дебют за сезона днес.

Това бе пета загуба в Серия „А" за Юве и първи успех на Катаня с Михайлович начело.