Патока пак дърпа Милан напред, "росонерите" загубиха Ибра за още няколко мача (видео)

Отборът на Милан постигна много важна победа в борбата за Скудетото, след като надви с 2:1 Фиорентина на „Артенио Франки” в мач от 32-ия кръг на Серия „А”. По този начин „росонерите” са еднолични лидери с 68 точки, докато Наполи остана на второ място с 65 точки, а Интер е на трета позиция с 63 точки. Отново герой за „червено-черните” бе Алешандре Пато, който вкара победния гол в 41-ата минута, а преди това асистира на Кларънс Зеедорф в 8-ата минута за първото попадение. Мануел Варгас намали десет минути преди края, но "виолетовите" не успяха да изравнят резултата.

Най-лошата новина за „червено-черните”  е новият червен картон на Златан Ибрахимович - в 85-ата минута. Шведската звезда се завърна в стартовия състав след червения картон срещу Бари, който го извади за мачовете с Палермо и Интер. 29-годишният голмайстор пропусна две стопроцентови възможности за гол в началото на втората част за 3:0, а след това остави отбора с 10 човека в най-трудния момент, като най-вероятно ще пропусне поне още два мача на тима.

Във Флоренция гостите започнаха мача без Алесандро Неста и Дженаро Гатузо. Първият бе контузен, а вторият бе на пейката също заради здравословни проблеми. Марио Йепес и Матийо Фламини бяха техните заместници. Наставникът на "виолетовите" Синиша Михайлович заложи на схема 4-3-2-1 с Алберто Джилардино в атака, а зад него действаха Марио Сантана и Адем Ляич.

Грандът от Милано започна много силно и още в първите секунди Кларънс Зеедорф бе близо до гол. Няколко минути по-късно холандският плеймейкър откри резултата със страхотен гол от 16 метра в горния десен ъгъл на Артур Боруц. Това бе вторият гол за сезона на 35-годишния техничар. Полският страж веднага след това спаси вратата си от втори гол, когато Пато излезе сам срещу него. Младият бразилец пропусна още една добра възможност преди да вкара своя 14-и гол за сезона в калчото и да се изравни със Златан Ибрахимович. Патока удвои след светкавична контраатака в 41-ата минута. Ибра изведе Кевин-Принс Боатенг, а той центрира към младия бразилец, който този път не сгреши и вкара петия си гол срещу Фиорентина от пет мача. Интересното е, че за четвърта година поред на "Франки" седмицата на "росонерите" се разписва и носи победата на Милан срещу Фиорентина, а веднъж и в Милано донесе трите точки.

Стражът на лидера Кристиан Абиати спаси вратата си след изстрел на Адем Ляич през първата част, като бе перфектен при множеството центрирания и безгрешен до 79-ата минута. Тогава той първо парира силен удар на Рикардо Монтоливо след грешка на Джанлука Дзамброта, а при добавката Варгас стреля силно, кълбото рикошира в тялото на влезлия в игра като резерва Дженаро Гатузо и спря в мрежата. Преди това, на контраатака "росонерите" пропуснаха няколко възможности за гол, сред които две чисти на Ибра. Бившият играч на Барселона получи жълт картон, който щеше да го извади от домакинството със Сампдория заради натрупани жълти картони. Пет минути преди края заради псувня към страничния рефер, главният съдия Емилио Морганти го изгони с директен червен картон, което означава, че нападателят на Милан ще е извън терена между два и три мача.

Следващите три срещи на миланистите са със Самдория, Бреша и Болоня. Фиорентина остана на 10-о място с 42 точки и записа едва втора загуба за 2011 година. По този показател само "росонерите" останаха с едно поражение от началото на годината от всичките 20 отбора в калчото.