Наполи сънува, "небесносините" са на върха (видео)

Приказката на Наполи продължава. "Небесносините" надвиха Болоня с 2:0 като гости в двубой от 32-ия кръг на Серия "А" и се изравниха с Милан на върха в класирането на калчото шест мача преди края на сезона. Двата тима имат по 65 точки, но "росонерите" са със среща по-малко, като тази вечер играят във Флоренция срещу Фиорентина (б.а. - дори при загуба довечера Милан остава първи заради двата успеха в директните сблъсъци с Наполи). Попаденията реализираха Джузепе Маскара в 30-ата минута и Марек Хамшик в последните секунди на първата част от дузпа.

Без най-добрия си играч и голмайстор на тима Кавани, който бе наказан, гостите пристигнаха в Северна Италия с огромен ентусиазъм и концентрация. Подкрепата на над 15 000 техни тифози на "Ренато Дал`Ара" се оказа решаваща. "Градът живее в прекрасен сън, а този сън сте вие", пишеше на един от многото транспаранти, опънати от тифозите на неаполитанците.

Гостите бяха по-мотивирани и съвсем заслужено стигнаха до трите точки. Първо Лавеци игра с пета, вратарят Вивиано не успя да хване топката и връхлитащият на скорост Маскара откри с първия си гол за тима от девет мача. Бившият капитан на Катаня започна като титуляр на мястото на Кавани, а в последната минута на полувремето Лавеци, който взе диригентската парка в отсъствието на уругвайския голаджия, беше съборен за дузпа. Зад топката застана словашкият национал Хамшик, който реализира 10-ото си попадение за сезона.

През втората част Марко Ди Вайо пропусна уникална възможност да намали в 55-ата минута, а Лавеци веднага след това не успя да направи 3:0.

До края на срещата и двамата вратари показаха по веднъж, че имат добър рефлекс, а тифозите на Наполи продължават да мечтаят за третото си Скудето. В следващия кръг бившият тим на Диего Армандо Марадона посреща Удинезе на "Сан Паоло" и се очакват над 60 0000 тифози отново да бъдат 12-ия играч в състава на Валтер Мадзари.

Болоня пък се спаси от изпадане преди няколко кръга и беше напълно нормално мотивацията на играчите да бъде по-малка от тази на гостите, които заедно с цял Неапол изживяват една прекрасна приказка.

Победата бе под номер 20 за сезона в калчото на Наполи, като това е първият тим постигнал тази цифра през тазгодишната кампания.