Победният ход на Фетел продължи и в Малайзия

Себастиан Фетел с Ред Бул остана непобеден през сезон 2011 след като днес спечели Гран при на Малайзия. Макар да стартира от пол позишън, германецът имаше някои проблеми в състезанието, като системата му КЕРС отказа и той не можеше да я използва в по-голямата част от старта. Въпреки проблемите си, Фетел не позволи изненади и макар да не доминира толкова изразително като в Австралия, германецът успя да спечели. Зад него остана Дженсън Бътън, който направи безупречно състезание и достигна до подиума. Трети се нареди Ник Хайдфелд с Рено. Германецът възползва по перфектен начин от проблемите на Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън.

Себастиа успя да удържи набезите на другите пилоти в първия завой и от там нататък нещата изглеждаха предрешени. Зад него, пилотите на Рено Ник Хайдфелд и Виталий Петров направиха атрактивни гмурвания в първия завой за да изскочат съответно на втора и пета позиция. Стартът за Марк Уебър се оказа кошмарен, след като австралиецът се сгромоляса до девета позиция още на старта заради неработеща система КЕРС.

След второто влизане в бокса, темпото на Себастиан рязко спадна, докато движещият се вече на втора позиция Люис Хамилтън започва да напредва. С всяка обиколка разликата между двамата се стопяваше, а Люис бе окуражен от новината, че системата КЕРС в болида на Ред Бул не функционира. Това обаче не се случи, тъй като гумите на Себастиан достигнаха оптимална работна температура и времената на германеца бързо се подобриха и той отново успя да се откъсне напред. Дженсън Бътън също подобри представянето си във втората част на състезанието и успя да се пребори с Фернандо Алонсо за третото място. Заради грешка в бокса на Макларън, по време на престоя на Хамилтън, Дженсън успя да финишира втори.

Фернандо Алонсо усети слабостта на Хамилтън след бокса и се опита на няколко пъти да го изпревари, но не прецени добре маневрата си и счупи част от предното си крило в гумата на британеца, което го лиши от възможността да се качи на подиума. В крайна сметка испанецът завърши на шеста позиция, точно зад своя съотборник Фелипе Маса. Пред бразилеца пък остана Марк Уебър, който не успя да изпревари Ник Хайдфелд за третото място.

Седми се нареди Люис Хамилтън, а зад него остана Камуи Кобаяши със Заубер, който отново използваше стратегия с две спирания в бокса. Михаел Шумахер не успя да подобри формата си и завърши девети, а неговият съотборник Нико Розберг се нареди 12-ти. Топ 10 оформи новака във Ф1 Пол ди Реста с Форс Индия, който във втори пореден старт завършва в зоната на точките. 11-ти остана неговият съотборник Адриан Сутил. Пилотите на Торо Росо Себастиен Буеми и Хайме Алгуерсуари завършиха 13-ти и 14-ти, а Хейки Ковалайнен остана 15-ти. 16-ти се нареди Тимо Глок с Върджин.

Последен остана Виталий Петров, който не успя да финишира, след като катастрофира няколко обиколки преди финала.

Руснакът излезе извън трасето в 53-та обиколка, но не прецени добре връщането си на трасето и направи атрактивен полет през половината широчина на трасето. Ударът със земята бе толкова силен, че кормилото на болида на Рено се откачи в ръцете на Петров. Виталий нямаше какво друго да направи освен да спре болида си в тревата и да се прости с амбицията си и днес да вземе добри точки.