Феноменално шоу пред 60 000 прати Наполи в небесата (ВИДЕО)

Цял Неапол мечтае за Скудетото, след като Наполи надви Лацио с 4:3 в невероятен футболен спектакъл с много драма и обрати от 31-ия кръг на Серия "А". Герой на препълнения с над 60 000 тифози "Сан Паоло" отново стана Единсон Кавани, който наниза хеттрик във вратата на "орлите" през втората част, в която по едно време домакините губеха с 0:2. Уругвайският голаджия първо изравни за 2:2 в 62-ата минута с глава. Двайсет минути по-късно от дузпа направи 3:3, а минута преди края на редовното време с прехвърлящ удар взриви тифозите и цял един град, който бленува за третата си титла на Италия.

Успехът прати тима на Валтер Мадзари на второ място в класирането с актив от 62 точки, като "небесносините" изостават само на три 3 точки от лидера Милан, който късно снощи разпиля Интер с 3:0 в дербито на Милано.  Така неаполитанците вече са еднолично втори, докато "нерадзурите" се свлякоха на трето място с актив от 60 точки.

Капитанът на гостите Стефано Маури откри в 29-ата минута след невероятна солова акция, преминавайки през четирима бранители. През втората част Андреас Диас с крак удвои след центриране от фаул, но само след пет минути "Сан Паоло" избухна след две попадения в рамките на 120 секунди. Първо Андреа Досена намали в 60-ата минута с глава, след което Кавани заби 23-ия си гол за сезона в калчото.

Последваха няколко грешки на съдията Лука Банти, който първо не зачете гол на Кристиан Броки. Халфът нацели горната греда с удар от 20 метра, като коженото кълбо тупна на метър зад голлинията. Въпреки това римляните поведоха с автогол на Салваторе Ароника в 68-ата минута.

Ключовият момент в мача беше в 82-ата минута, когато арбитърът отсъди много спорна дузпа за домакините, а освен това изгони Джузепе Биава. Кавани бе точен, а след това при последвалия натиск оформи третия си хеттрик за сезона в калчото след тези срещу Ювентус и Сампдория с красив гол и прати феновете на тима в екстаз. 24-годишният нападател записа хеттрик и във вратата на Ултрехт при гостуването от груповата фаза на Лига Европа за крайното 3:3.

Седем кръга преди края "небесносините" мечтаят за чудото след 19-ия си успех. В следващия кръг те гостуват на Болоня, но уругвайската звезда на тима няма да играе заради натрупани жълти картони.

След седмица пък Лацио посреща Парма. Тимът от Рим ще бъде и без своя наставник Еди Рея, който бе изгонен след последното попадение на бившия му тим.  Римляните останаха на пето място с актив от 54 точки след деветата си загуба за сезона.