36-ият в света спря Григор в Маями

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров взе само шест гейма в мача си от първия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара. 19-годишният Димитров загуби с 2:6, 4:6 от 36-ия в световната ранглиста украинец Сергей Стаховски. Двубоят продължи само 68 минути.

Григор, който премина през квалификациите, имаше проблеми още в първия си сервис-гейм в мача, като трябваше да спасява две точки за пробив, но се справи. Веднага след това, при 1:1, пред хасковлията се откри отличен шанс да пробиe подаването на съперника си. Димитров поведе с 40:15, но не успя да осъществи пробив. Българинът се пропука при 3:2 в полза на Стаховски. При този резултат украинецът проби и до края на сета Димитров не успя да вземе гейм.

Ранен пробив на Стаховски във втория сет съвсем наклони везните в негова полза. Украинецът спечели подаването на 70-ия в света българин за 3:1, но Григор не се предаде и веднага върна пробива, след което изравни за 3:3. При 5:4 в полза на Стаховски обаче украинският тенисист за четвърти път в двубоя спечели подаването на Димитров и мачът приключи.

И двамата тенисисти направиха по 2 двойни грешки, но Стаховски записа 4 аса срещу само 1 за Григор. И двамата имаха нисък процент на вкаран първи сервис - 56% за Стаховски и 52% за Григор. Българинът изпитваше доста затруднения при разиграните точки на втория му сервис, като спечели само 47% от тях.

След това поражение Григор Димитров ще вземе 26 точки за световната ранглиста и 7115 долара. Очаква се през следващата седмица родният талант да участва на турнира от веригата "Чалънджър" в Баранкила (Колумбия). Състезанието е на клей и е с награден фонд 35 000 долара.