Никакъв проблем за Григор на старта в Стокхолм (ВИДЕО)

Първата ракета на България Григор Димитров се класира безпроблемнo за втория кръг на турнира в Стокхолм с награден фонд 600 000 евро, след като победи с 6:3, 6:1 заемащия 66-о място в световната ранглиста Райън Суийтинг (САЩ). Така в следващата фаза на надпреварата 70-ият в света хасковлия ще мери сили с четвъртия поставен в схемата Хуан Игнасио Чела (Аржентина).

Мачът започна добре за българина и той имаше брейкпойнт още в първия сервис гейм на съперника си. Въпреки че не осъществи пробива тогава, българинът го стори в четвъртия гейм за 3:1. Григор печелеше далеч по-лесно подаванията си от своя съперник, като използваше умело стабилния си сервис. Юношеският шампион от US Open и "Уимбълдън" през 2008 година можеше да сложи край на сета с още един пробив в осмия гейм, но не се възползва. Все пак при собствен сервис и след 39 минути игра Димитров поведе в частите след 6:3.

Вторият сет се разви още по-добре за Григор. Той реализира два бързи пробива и поведе с 4:0. 24-годишният Суийтинг пък записа първия гейм в сметката си в сета за 4:1, след като преди това не се възползва от брейкпойнт при подаването на българина. Хасковлията доминираше в разиграванията от основната линия и продължи да печели подаванията си без да дава шанс на противника. При 5:1 Григор пропусна два мачбола, но при третия направи нов пробив и сложи край на мача след час и 13 минити игра.

Българинът си заслужи 20 точки за световната ранглиста и 9265 евро от наградния фонд, като това бе и първият му мач срещу Суийнтинг. Димитров остави в статистиката 6 аса и 2 двойни грешки, а американецът записа срещу името си 2 директни точки от сервис и само една двойна грешка.