Феновете на Левски докараха глоба от 21 000 евро на клуба

Дисциплинарната комисия към УЕФА глоби Левски с 21 000 евро, съобщи официалният уебсайт на "сините". Причина за санкцията са действията на "сините" фенове по време на двата мача от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Спартак Търнава. На първата среща в София вратарят на словаците е бил заслепен цели седем пъти със зелен лазер, който е осветявал лицето му. В края на въпросния двубой пък част от седалка е била хвърлена на терена от привърженик на Левски. Глобата за тези деяния е 20 000 евро.

За реванша в Търнава "сините" трябва да платят още 1000 евро. Причината е в това, че по време на продълженията в сектора на гостуващите запалянковци са били запалени бенгалски огньове.

Както е известно, тогава агитката се скара и половината от феновете демонстративно напускаха стадиона при резултат 1:0 за Левски, след което се върнаха в 66-ата минута, когато "сините" вече губеха с 1:2, но не помогнаха на своите играчи, които отпаднаха след дузпи.