Серина и Скиавоне продължават напред в Лондон

Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Четирикратната победителка в турнира загуби сет, но победи Симона Халеп (Румъния) с 3:6, 6:2, 6:1 за 1:47 часа. Американката, която е номер 7 в схемата, не е играла от началото на юли миналата година заради серия от травми. За нея това бе едва четвърти мач от миналогодишното издание на "Уимбълдън", когато спечели титлата. 29-годишната Уилямс направи 7 аса и 4 пробива в мача, и само един път загуби гейм при свой сервис. В третия кръг съперничка на Уилямс ще бъде победителката от мача между Мария Кириленко (Русия) и Тамарин Танасугарн (Тайланд).

Финалистката от "Ролан Гарос" и номер 6 в схемата Франческа Скиавоне (Италия) също постигна победа във втория кръг. Тя се наложи над Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) със 7:5, 6:3. В следващия кръг Скиавоне ще играе с Тамира Пашек (Австрия). От турнира отпадна 14-та в схемата Анастасия Павлюченкова (Русия), която загуби с 4:6, 4:6 от сънародничката си Надя Петрова.

Бившата номер 1 в света и 18-а поставена Ана Иванович (Сърбия) отстрани Елени Данилиду (Гърция) с 6:3, 6:0 и в следващия кръг ще играе с победителката от мача между Агниешка Радванска (Полша) и Петра Цетковска (Чехия). Номер 16 Юлия Гьоргес (Германия) победи Матилде Йохансон (Франция) със 7:6 (12:10), 6:2, а Янина Викмайер (Белгия) отстрани Анна Татишвили (Грузия) с 3:6, 6:4, 6:2. 12-та поставена Светлана Кузнецова (Русия) се наложи над Александра Дюлгеру (Румъния) с 6:0, 6:2, а Доминика Цибулкова (Словакия) победи Полоня Херцог (Словения) с 6:1, 6:2.