Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Четири червени картона и феноменален капитан носят победа на Ботев в скандален мач с Етър

Ботев и Етър изиграха изключително емоционално дерби от 22-ия кръг на Източната "Б" група, което след четири червени картона завърши с драматична победа за пловдивчани с 3:1.

Над всички в тази среща бе капитанът на домакините Александър Александров, който вкара два гола и с тях Ботев успя да обърне от 0:1 до 2:1 резултата в своя полза. Третото попадение заби резервата Петър Атанасов. За гостите от Велико Търново през първата част вкара Господинов от дузпа, а заради нарушението директен червен картон получи Емил Аргиров.

След попадението на гостите публиката на Ботев започна да хвърля предмети към терена, където полетя и празна каса от бира. Треньорът на болярите пък Цанко Цветанов бе проснат на земята след удар с бутилка и поиска срещата да бъде прекратена, но това не се случи.

В края на първата част главният рефер Таско Тасков изгони и Русков от гостите, но червеният картон бе доста спорен. В разправията червения цвят видя и помощникът-треньорът на Етър Калоян Чакъров.

В началото на второто полувреме последва нов червен картон за гостите, този път за Ивайло Русев, който заслужено бе изгонен, след като задържа откъснал се сам срещу вратаря противников футболист, а от фаула Александър Александров изравни.

Срещата започна с тотално превъзходство на домакините. Още в 3-ата минута Деян Христов опита да вкара, но стреля над вратата. Последваха изстрели на Домакинов, Александров, Димо Атанасов и Йордан Христов, които като по чудо не доведоха до гол.

Противно на логиката, още при втората си по-опасна атака, Етър първи стигна до попадение. В 31-ата минута Емил Аргиров хвана топката с ръка на голлинията и Таско Тасков отсъди дузпа, която бе придружена със задължителен червен картон. От 11-метровия наказателен удар се разписа Господинов. При атаката на гостите обаче останаха сериозни съмнения за засада, което вбеси над 2000 бултраси по трибуните на стадион "Беркут" и те започнаха да мятат предмети по терена.

Това наложи временно прекратяване на срещата, която малко по-късно бе подновена.

В края на първото полувреме Тасков реши да изравни статуквото на терена и изгони от игра Русков от гостите. Интересното в тази ситуация бе, че футболистът беше фаулиран и се намираше на земята, когато разбра, че трябва да потегли към съблекалните.

След почивката Ботев натисна здраво своя съперник и още в 46-ата минута можеше да изравни, но изстрел на Димо Атанасов срещна лявата греда. 120 секунди по-късно и Кривия отправи опасен шут, който вратарят Цанков спаси.

Така се стигна до 54-ата минута, която се оказа и решаваща за крайни изход на напечения двубой. В нея Ивайло Русев, който бе последен в отбраната на Етър, задържа противников състезател и логично видя червения цвят. От прекия свободен удар капитанът на Ботев - Александър Александров, изравни. Девет минути по-късно Кривия получи пас пред наказателното поле на гостите, напредна и с майсторски завършващ удар осъществи пълен обрат - 2:1 за Ботев.

До края на срещата канарчетата изцяло контролираха събитията на терена и в 74-ата минута стигнаха до трети гол. Негов автор стана Петър Атанасов, който майсторски прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на гостите Цанков.

След попадението темпото на игра спадна, но това не попречи на Ботев да създаде още две опасни положения, които обаче резервата Атанас Курдов изпусна.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 3:1

0:1 Господинов 33 д.
1:1 Александров 54
2:1 Александров 63
3:1 Петър Атанасов 74

БОТЕВ ПД: Хр. Иванов, Аргиров, Бонев, Домакинов, Димитров, Рахов, Огнянов, Александров (85-Курдов), Йордан Христов, Д. Атанасов, Д. Христов (46-П. Атанасов)

ЕТЪР: Цанков, Гайдаров, Русев, Томаш, Йорданов, Димов, Петров, Станкев (67-Кямил), Господинов, Русков, Идриси (84-Караиванов)

Червени картони: Емил Аргиров (Ботев); Русков, Ивайло Русев (Етър)

Главен съдия: Таско Тасков