Григор започна с победа квалификациите в Монте Карло

Първата ни ракета Григор Димитров се класира за втория кръг на квалификациите при дебюта си на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло (Монако) с награден фонд 2,4 милиона евро. Поставеният под номер 9 Димитров наниза 8 аса и победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Тома Друе с 6:1, 6:3 за 56 минути, с което откри успешно сезона си на клей.

Хасковлията започна силно и набързо поведе с 3:0, след което даде само гейм на съперника си до края на първия сет, който затвори след само 22 минути игра. Във втората част Димитров дръпна с 5:2 след серия от четири поредни гейма и сервираше за мача, но допусна пробив. Веднага след това обаче той отново спечели подаването на Друе, за да триумфира.

Така 87-ият в света българин заработи 16 точки за класацията на АТP и 1965 евро, а в директен мач за влизане в основната схема той ще срещне победителя от двубоя между поставения под номер 2 Михаил Кукушкин (Казахстан) и Арно Клеман (Франция), който се играе в момента.