БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Пиронкова отпадна от Australian Open

Най-силната ни тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си във втория кръг на Australian Open. 24-годишната пловдивчанка загуби с 4:6, 4:6 от Галина Воскобоева (Казахстан) и отново не успя да премине втория кръг на турнира от "Големия шлем" в Мелбърн. За 5-ти пореден път и общо за шести от 7 участия българката губи във II кръг на този турнир.

Това бе вторият мач между двете тенисистки и първа победа за Воскобоева. Предишният двубой между двете тенисистки отново бе на Australian Open - в първи кръг през 2010 година, но тогава Цвети спечели с 6:4, 6:4.

Пиронкова започна отлично, като стигна до 0:40 още в първия сервис-гейм на Воскобоева и успя да осъществи пробив. Воскобоева обаче веднага върна пробива, въпреки че Пиронкова водеше с 40:15 в откриващото си подаване. Последва гейм на нула за Воскобоева и родената в Москва представителка на Казахстан излезе напред в резултата - 2:1. Пиронкова изравни за 2:2, а веднага след това реализира пробив на нула и поведе с 3:2. Нашето момиче затвърди пробива и дръпна с 4:2 в резултата, но след това в играта й настъпи срив. Българката загуби 4 поредни гейма, а с това и първия сет.

Воскобоева спечели първото си подаване във втория сет, а Пиронкова, макар и с много трудности, се пребори за своя първи сервис-гейм във втората част - 1:1. При 3:2 в полза на Воскобоева, състезаващата се за Казахстан рускиня успя да осъществи нов пробив и веднага след това го затвърди, повеждайки с 5:2. При този резултат Пиронкова изостана с 15:40 при свой сервис и всичко изглеждаше решено, но българката намери сили и спаси двата мачбола, след което се пребори за гейма и намали резултата на 3:5. Последва бърз пробив за Цвети и резултатът вече бе 4:5. И точно когато сякаш имаше признаци на съживяване в играта на пловдивчанката, тя отново изостана с 15:40 в своето подаване и този път не успя да се спаси.

57-ата в световната ранглиста Воскобоева направи 5 аса срещу само 1 за 47-ата на планетата Пиронкова. Цвети направи и повече двойни грешки - 3 срещу 1 за Воскобоева. Двубоят приключи след 85 минути игра и в третия кръг Воскобоева ще играе с победителката от мача между №8 в схемата Агниешка Радванска (Полша) и аржентинката Паула Ормаечеа.