Гришо разпиля №8 в света (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров записа първата си победа над състезател от Топ 10 на световната ранглиста. 20-годишният хасковлия не даде никакъв шанс на 8-ия в класацията на ATP Марди Фиш и го победи 6:2, 6:1 след едва 58 минути игра в турнира за смесени отбори "Хопман Къп".
Така България изравни резултата срещу САЩ на 1:1. Както е известно,
по-рано днес най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби в два сета от Бетани Матек-Сандс.
При успех в срещата на смесени двойки българският тандем ще заеме второто място в групата след Чехия. Петра Квитова и Томаш Бердих вече си осигуриха място на финала в престижната надпревара.
Григор превъзхождаше по всички показатели далеч по-опитния си съперник, а това изнерви до краен предел 30-годишния Фиш. Той получи предупрежедения от съдията заради неприлични жестове към публиката в Пърт, както и заради изплюване на корта. Българинът осъществи два ранни пробива и поведе с 4:0 в първия сет. До края на частта той не срещна съпротива от опонента си и след само 31 минути поведе в сетовете.
Във втората част статуквото на корта не се промени. Заемащият 76-о място в
световната ранглиста българин продължи да доминира и проби сервиса на Фиш още в самото начало. При 3:1 Гришо отново взе подаването на съперника си, а малко по-късно записа още един пробив за крайното 6:1. Марди Фиш бе видимо недоволен от развоя на събитията и приближавайки се към мрежата след края на двубоя, отправи реплики към българина.
С днешния успех Гришо написа нова страница в историята на родния тенис. Той стана първият българин с победа над толкова предно класиран в световната ранглиста противник. До момента Орлин Станойчев държеше рекорда с успеха си срещу 22-ия в света Алберт Коста през 1999 година. За Григор Димитров пък най-голямата победа до днес бе тази над заемащия 23-о място в света Томаш Бердих. Това се случи на турнира в Ротердам през 2009 година.