Серина се отказа на четвъртфиналите в Бризбейн

Бившата номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) прекрати участието си в турнира по тенис в Бризбейн (Австралия). Поставената под номер 4 Уилямс надделя над Бояна Йовановски (Сърбия) с 6:2, 6:4 по-рано днес в среща от втория кръг, но получи травма.

30-годишната американка сервираше за победата при 5:3 във втория сет, когато стъпи накриво и изкълчи левия си глезен. След 10-минутна медицинска пауза 13-кратната шампионка от турнирите от Големия шлем се завърна на корта с превръзка на контузеното място. Уилямс допусна пробив в гейма, но веднага след това отново спечели подаването на съперничката си, за да триумфира в мача. Американката премина медицински изследвания след срещата, които показаха разтежение на връзки на глезена.

"Не мога да продължа да играя в турнира. Ще почивам в следващите няколко дни. Надявам се, че ще бъда готова за Откритото първенство на Австралия", коментира Уилямс. В Бризбейн тя се включи в първото си състезание след загубения финал на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година. На четвъртфиналите Серина Уилямс трябваше да играе срещу Даниела Хантухова от Словакия.