Дори дъждът не спря Цонга по пътя към 1/4-финалите

Поставеният под номер 5 в основната схема Жо-Вилфред Цонга е последният 1/4-финалист в мъжката надпревара на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Това стана ясно, след като французинът се справи с 10-ия в схемата Марди Фиш (САЩ) с 4:6, 7:6(4), 6:4, 6:4, а в следващата фаза ще мери сили с 27-ия поставен Филип Колшрайбер (Германия).

Цонга и Фиш започнаха мача си от четвъртия кръг вчера, но дъждът над Лондон ги принуди няколко пъти да отлагат развръзката и да се прибират в съблекалните си. Американецът водеше с 6:4 и 1:1, когато двубоят бе прекъснат вчера. По-рано днес при резултат 4:6, 7:6 (4), 6:4, 4:2 в полза на Цонга срещата отново бе преустановена.

В крайна сметка при поредното доиграване днес французинът запази преднината си от един пробив и сложи край на спора след общо 3 часа и 17 минути игрово време. Това бе и 60-а победа за Цонга в надпревара от Големия шлем.