Труден успех изпрати Пиронкова на 1/4-финал

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова сe класира за 1/4-финалите на турнира в Ийстбърн след труден успех с 6:0, 4:6, 6:4 над канадката Стефани Дюбоа. Toва бе пети мач между двете и пета поредна победа за българската представителка. За място на 1/2-финалите Цвети ще спори с победителката от двубоя между поставената под номер 8 Даниела Хантухова и австрийката Тамира Пашек, започващ по-късно днес.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Цвети, която спечели пет поредни гейма, а Стефани Дюбоа стигна до първия си геймпойнт чак в шестия, когато българката сервираше за сета. Пиронкова обаче успя да отрази и двете точки за пробив и в крайна сметка спечели подаването си, с което сложи точка на първата част.

Във втория сет играта беше доста по-равностойна, с тази разлика, че канадката имаше възможности за пробив във втория и осмия гейм, но Цвети успя да спаси и двете. Когато сервираше за оставане в сета при 4:5 обаче пловдивчанката не бе така съобразителна, Дюбоа се пребори за сетбол и впоследствие успя да изравни резултата.

В началото на решителната трета част Цвети имаше на два пъти възможности да спечели подаването на съперничката си, но така и не можа да ги реализира. Последваха четири разменени пробива, като двете тенисистки не успяваха да спечелят своите сервиси. В крайна сметка Пиронкова успя да навакса на два пъти изоставането си и да изравни, след което дойде и решаващият момент при 4:4. Тогава българката получи две възможности за пробив, което й беше достатъчно, за да поведе с 5:4 и да сервира за мача. В последния гейм Цвети не срещна особени трудности и след като поведе с 40:15, тя сложи край на мача.

За победата си днес Цвети заработи 120 точки за световната ранглиста и 16 хиляди долара.