БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Федерер наказа поредния съперник

Носителят на рекордните 16 титли от Големия шлем Роджър Федерер (Швейцария) се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като победи Никола Маю (Франция) с 6:3, 4:6, 6:2, 7:5 след 2 часа и 37 минути игра. Така в следващата фаза швейцарецът ще се изправи срещу сензацията в тазгодишното издание на надпреварата Давид Гофен. Представителят на Белгия се справи по-рано днес с поляка Лукаш Кубот със 7:6 (4), 7:5, 6:1.

Един пробив за 4:2 се оказа достатъчен на Федерер за спечелването на първия сет след 29 минути игра. Във втората част обаче 89-ият в света Маю оказа съпротива и с решаващ пробив за 6:4 изравни резултата. В третия сет поставеният под номер 3 в схемата швейцарец взе подаванията на съперника си в третия и петия геймове и така един сет го делеше от 1/8-финалите. Интригата в мача се запази до самия край. Федерер осъществи пробив за 4:3 в четвъртия сет, но загуби собствения си сервис гейм няколко минути по-късно. Все пак шампионът от "Ролан Гарос" през 2009 година реализира така важния пробив за 6:5, след което приключи мача при собствен сервис.

Друг представител на Швейцария - Станислас Вавринка, също продължава напред във френската столица. Поставеният под номер 18 в схемата тенисист се наложи трудно в пет сета срещу 11-ия поставен Жил Симон (Франция) - 7:5, 6:7 (5), 6:7 (3), 6:3, 6:2. Номер 9 в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) бе далеч по-убедителен срещу Марин Чилич (Хърватия) и го победи с 6:3, 7:6 (7), 6:1. В третия кръг турнира напусна и 14-ият поставен Фернандо Вердаско (Испания), който загуби с 5:7, 6:3, 3:6, 6:4, 2:6 срещу италианеца Андреас Сепи.