Ботев устремен към баража след победа в Любимец

Отборът на Ботев (Пловдив) направи решителна крачка към бараж за влизане в "А" група, след като победи с минималното 1:0 един от преките си конкуренти за челните места Любимец като гост. Пред над 1000 фенове на тима от Пловдив, гостите стигнаха трудно до победата, като победното попадение за тима на Костадин Видолов дойде пет минути преди края. Негов автор бе бранителят на домакините Камен Апостолов, който не успя да предотврати влизането на топката в собствената си врата, след като се хвърли на шпагат да избива остро центриране на Александър Александров - Кривия в наказателното поле пред вратаря Петър Дебърлиев.

Преди почивката играта бе много равностойна, като двата тима почти не създадоха напрежение пред вратата на съперника. През второто полувреме играта стана доста по-отворена, след като Ботев се хвърли да търси гола, но при контраатаките на домакините, изглеждаше много уязвим.

Петнайсетина минути преди края на двубоя Любимец остана с човек по-малко на терена, след като капитанът на тима бе отстранен с червен картон.

В 85-ата минута капитанът на Ботев Сашо Александров проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там нападателят на "канарчетата" Деян Христов се размина с топката, но в отчаяния си опит да стигне до нея бранителят на домакините Камен Апостолов я заби в собствената си врата. До края на мача повече интересни моменти нямаше и в крайна сметка Ботев ликуваше с успеха.

Любимец - Ботев 0:1
0:1 - Апостолов (85-авт.)
Любимец: Петър Дебърлиев, Костадин Ничев, Иван Иванов, Емил Петков, Марио Близнаков, Игнат Дишлиев, Камен Апостолов, Антон Огнянов, Николай Павлов, Илиян Трифонов, Георги Стоянов

Ботев: Христо Иванов Емил Аргиров Николай Домакинов Ивайло Димитров Ангел Рахов (80-Курдов), Венци Бонев, Петър Атанасов, Александър Александров (88-Манчев), Йордан Христов, Димо Атанасов (73-Неделев), Деян Христов