Уилямс срещу Азаренка на финала в Мадрид

Бившата лидерка в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на турнира в Мадрид, след като надделя със 7:6 (5), 6:0 над Луцие Хърдечка (Чехия). Така американката ще се изправи в битка за титлата срещу лидерката в класацията на WTA Виктория Азаренка, която по-рано днес се наложи с 6:2, 6:4 срещу Агниешка Радванска (Полша).

26-годишната Хърдечка, която е специалистка на двойки, демонстрира чудесната си форма в испанската столица. По пътя към 1/2-финалите тя елиминира Петра Квитова и Саманта Стоусър, но по-малката от сестрите Уилямс се оказа трудно препятствие. Чешката тенисистка бе равностойна на Уилямс в първия сет и успя да спаси два сетбола в 12-ия гейм. В тайбрека 105-ата в света Хърдечка отново изоставаше, но се пребори за равенството - 5:5 точки. С петата си двойна грешка в срещата обаче тя максимално улесни американската си съперничка и загуби частта. Във втория сет Уилямс не даде нито гейм на опонентката си и така след час и 20 минути игра се класира за финала в турнира.

Серина може да се похвали с добра статистика срещу Азаренка. Американката има шест победи в седем мача срещу Азаренка до момента.