Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Етър пак смайва - не падна като гост с 10 чужденци и Саидходжа

Отборът на Етър продължи с доброто си представяне през пролетта, след като с гол в 92-та минута на резервата Карлсон успя да се добере до 2:2 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев).

Преди това тимът от Велико Търново, който домакинства в Сливен, бе повел с гол на Рисхолт преди почивката, но с две попадения на Хазуров и Алба домакините обърнаха резултата в своя полза, за да се стигне до крайното 2:2 в последните секунди на мача.

И в тази среща тимът на Етър показа, че е всичко друго, но не и български отбор, тъй като в титулярния състав започнаха само двама наши футболисти - Любенов и Саидходжа, а в последните 20 минути първият бе заменен от Фила. Така Етър изравни и завърши мача с 10 чужденци и Саидходжа.

Иначе в първия четвърт час двата отбора си размениха по едно опасно положение. Още в 5-та минута Близнаков проби и центрира отдясно, но изстрелът на Лазаров с глава попадна в ръцете на стража на гостите Филипович. Етър отговори с отличен самостоятелен пробив на Шайтех, който в 12-та минута преодоля почти цялата отбрана на домакините, но останал очи в очи с Абдиков, стреля в тялото на вратаря.

Така се стигна до попадението на Рисхолт в 20-та минута. Първо норвежецът засече топката след центриране от корнер и нацели греда, след което тя отново излезе в ъглов удар. При повторното центриране Рисхолт не сгреши.

В 52-та минута обаче домакините изравниха. Фиданин подаде към резервата Хазуров, който стреля с глава, Филипович спаси, но при добавката нападателят добута топката в мрежата на гостите. След час игра Пирин осъществи пълен обрат. Дреновички центрира и французинът Алба вкара с глава за 2:1.

По всичко изглеждаше, че неврокопчани ще стигнат до трите точки, но в 92-та минута Фей подаде към Карлсон, който вкара за крайното 2:2.