Юношите на ЦСКА и Литекс със зрелищен хикс - Левски бие с двама души по-малко

ЦСКА и Литекс завършиха 2:2 в дербито на 19-ия кръг в Елитната юношеска група (до 19 години). Мачът предложи доста емоции, размяна на инициативата на терена, а да се запознаят с качеството на младите таланти дойдоха ред известни имена.

Старши-треньорът на мъжкия отбор на армейците Милен Радуканов изгледа срещата в компанията на Аспарух Никодимов и Спас Джевизов. До тях седеше бившият треньор на Локомотив (София) Димитър Васев, а на отсрещната трибуна наблюдаваше и помощникът на Станимир Стоилов в Ботев (Пловдив) Цанко Цветанов.

Младите таланти в оранжево започнаха вихрено срещата и още в 5-ата минута водеха с 2:0. Във 2-ата Красимир Станоев откри резултата от границата на наказателното поле. Само след три минути Христо Кирев от ляво направи добавка след неуспешна намеса на вратаря Анатоли Господинов.

Изобщо в първите 20 минути Литекс игра така, както малко отбори могат да се похвалят- бързо, с едно докосване, комбинативно и с голямо движение. Но след това изведнъж всичко това приключи и постепенно с много физически усилия младите армейци наложиха своята воля.

В 20-ата минута Григор Долапчиев вкара за 1:2 след добавка. Вратарят Марин Орлинов отби удар на Петър Витанов след центриране от корнер и меле в наказателното поле, а при добавката от 5 метра снажният нападател на ЦСКА намали. 10 минути след началото на втората част от фаул Димитър Маймунков изравни. Той изпълни фаул от 20-ина метра, топката се отклони в главата на човек от стената и подлъга вратаря Марин Орлинов, влизайки в мрежата за 2:2.

До края на мача ЦСКА опитваше повече да стигне до победата, но чистото положение беше само едно- на Григор Долапчиев в 67-ата минута, който стреля с глава от три метра в ръцете на вратаря.

В друга среща, макар и с двама души по-малко Левски се наложи с 1:0 над отбора на Любимец и скъси аванса на ловчанлии на върха на три точки. Литекс води с 43 точки, пред Левски с 40 и Черно море с 36.